Kapalı Pazar Alanları

Moderatör: Reiss

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Reiss
Mesajlar: 89
Kayıt: Cmt Şub 01, 2020 3:02 pm
Has thanked: 2 time
Been thanked: 1 time
İletişim:

Kapalı Pazar Alanları

Mesaj gönderen Reiss » Sal Şub 04, 2020 5:22 am

Türkiye'nin bir çok ilinde ilçesinde kapalı pazar alanları var ve yenileri de yapılmaya devam ediyor. Eskiden günümüze uzanan toplumun alışık olduğu haftanın belirli günlerinde kurulan mahalle pazarlarının kaldıılıp yerine sabit pazar alanları kurulması elbette güzel bir hizmettir. Ve bu hizmetin daha da yaygınlaşması taraftarıyım. Yalnız bu pazar yerlerinin mahalle pazarları gibi haftanın belirli günlerinde kullanılması haftanın geri kalan günlerinde tamamen boş bırakılması veya kısmen kullanılması yapılan masrafların gereksizmiş gibi algılanmasına sebep oluyor.

Belediyelerin halktan topladığı vergilerle milyonlarca lira harcayıp ortaya çıkardığı muazzam yapıların yapılan masrafların karşılığı olmayacak şekilde boş bırakılması halkın belediye yönetimlerine karşı bakış açısını da olumsuz etkiler durumda. Vatandaşın gözünde rant sağlamak, dünyalık menfaat elde etmek için çabalayan yöneticiler olmak yerine vazifesinin her anını, her alanını siyasi yollar ile gelmişse seçim zamanında vaad edildiği gibi veya memur ise görev öncesinde söz verdiği gibi değerlendiren yöneticilerin olması arzu edilen tek haslettir. Takdir edilir ki kimse biri gelsin beni kötü yönetsin arzusunda olmaz.

Söz konusu insanlık, haysiyet, şeref ise, söz konusu vaad edilen sözler ise olması gerektiği gibi davranmak, maddi kaynakları ne menfaat uğruna ne de düşüncesizce heba etmek kimseye hak olarak verilmemiştir. Bu tarz eylemler içine giren her yönetici bilmelidir ki hesap soran bir Yaratıcı var ve onun hesap soracağı gün ve hesabın şekli hiç bir dünya hesabına benzemez.

Sonuç olarak anlatmak istediğim şu ki; Vatandaşın binbir emek vererek kazandığından artırıp devletine (ki belediyeler de birer devlet kurumudur) verdiği paraları boş işlere harcamasın. Hele kendi menfaatine asla!

Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir