Gebze Belediyesi - Vergi mi Vurgun mu?

Moderatör: Reiss

Kullanıcı avatarı
Yönetim
Site Admin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 time
İletişim:

Gebze Belediyesi - Vergi mi Vurgun mu?

Mesaj gönderen Yönetim » Pzt Şub 17, 2020 1:46 am

Hiçbir siyasi partinin sözcülüğünü veya düşmnlığını yapmak niyetinde değilim. Bununla beraber hakkın yerini bulması için susmamayı da insanlık vazifesi olarak görürüm. Neyse, mevzu benim kişisel tutumum değil.

Gebze Belediyesi yıllarca adından fetöcü diye bahsedilen, kendisine ait çelik fabrikasının göreve gelmeden bir baraka olduğu, göreve geldikten sonra modern bir fabrikaya dönüştüğü söylenen Adnan Köşker tarafından yönetildi. Son seçim öncesi belediyeyi borçsuz devretmenin gururuyla başı dik alnı açık dolaşan Adnan Köşker görevi yerine aday gösterilen Zinnur Büyükgöz'e devrettikten sonra o kısacık zamanda ne olduysa milyonlarla ifade edilen borç çıktı.
Öncelikle siyasetin yalan yüzünü bizlere açık açık gösteren Adnan Köşker'e teşekkür ediyoruz! Yok yok etmiyoruz.

Şimdi mevzumuz Adnan Köşker değil. Gelelim Gebze Belediyesinin yeni başkanı Zinnur Büyükgöz'e. İnşaallah selefi gibi söylentilere mahal vermez lakin aşağıda resmini paylaşacağım vergi zammı ile sanırım 2020 ve sonrasında vatandaş tarafından çokça anılacak gibi görünüyor.
31,05,2019 tarihinde 48,39
02,12,2019 tarihinde 42,46 Türk Lirası olan ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ
01,06,2020 Tarihinde 91,50
30,11,2020 tarihinde 91,50 Türk Lirası olarak ödenecek.

Aklı olan ne düşünür bu durumda?
1- Selefi kendisine yüklü miktarda borç bıraktı, onun pisliğini temizlemeye çalışıyor.
2- Selefi kendisine yiyecek bir şey bırakmadı, kendisine kaynak sağlıyor.
3- Belediyenin aldığı vergiler bu zamana kadar çok düşük düzeydeydi, yapılması gereken bir zamdı. (Bunu düşünecek değil Gebze'de, Türkiye'de kaç kişi çıkar bilmiyorum)
4- Sözü fazla uzatmanın anlamı yok. Siz kendinizce yorumunuzu yapın....
5-
6-
7-
Vatandaşın hakkını arayamaması, hesap soramaması kendilerini rahatlatan yöneticilere! Allah var gam yok ;)
Resim

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir